Talented World

Competitons, master-classes, educational programs, cultural events

Уляна Галів


м. Дрогобич

Галів (Міщук) Уляна Богданівна народилася 12.05.1980 р. у місті Дрогобич на Львівщині, закінчила Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. Автор поетичної збірки «Містерія для двох» (Дрогобич, 2004), драматичної поеми «Допоки живуть ангели» (Дрогобич, 2014). Нагороджена Дипломом ІІІ ступеня за участь у XVIII літературно-краєзнавчому конкурсі імені Мирона Утриска. Друкувалася в часописах: «Літературний Львів», «Гомін Підгір’я», «З любов’ю у світ», «Рідношкільник» (Канада), «Галицька зоря», в антології «Поетичне сузір’я Франкового краю», альманасі «Франкова нива», у наукових фахових виданнях.

У 2013 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Ідеографічний словник поетів-шістдесятників: семантика, когніція, мотивація».

Доцент кафедри української мови Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Сфера інтересів – поезія, музика, українське кіномистецтво, лінгвістика художнього тексту, авторська лексикографія, культура мови.

читати далі

В оптиці авторки – внутрішнє єство людини, її відвертий діалог зі світом, якому вона адресує свої «листи до запитання», відшукує «заскорузле раціо» чи «душу на виріст». ЇЇ поезія відлунює голосом культурних традицій, драматичних одкровень, національного болю і розпачу, животворить щирістю почуттів і людяності.

Шлях до читача, на думку Уляни Галів,  – це дорога, де  нема похабності і плюгавства, ницості і дешевих декорацій совісті. Дорога, де Слово відточує свою найтоншу філігрань.