Талановитий Світ

Конкурси, майстер-класи, освітні програми, мистецькі заходи

Галина Фесюк

м. Львів

   Народилася 16 серпня 1964 року в селі Пили на Жовківщині. Проживає у м.Жовква на Львівщині.

   Культоролог, ГІД-екскурсовод, письменник, журналіст. Член НСЖУ.

   Інженер-механік (закінчила Львівський політехнічний інститут у 1990 році), радіотележурналіст (закінчила Київський радіотелеінститут журналістики у 2000 році), культуролог (закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом). Навчалась на шести тематичних курсах з навиків журналістської практики, які проводив Internews Ukraine.

   Упродовж 1999-2007 рр. керівник Школи журналістики та гуртка «Екскурсоводи-краєзнавці» Жовківського Центру творчості. З 2007 року – головний спеціаліст відділу культури і туризму Жовківської райдержадміністрації. 2015-2018 рр. — начальник відділу культури і туризму Жовківської РДА, 2020-2021 – засновник Культурно-туристичного центру “TO  LVIV”.

читати далі

З 2021 року – журналіст прес-центру Львівського Палацу мистецтв.

Громадська діяльність:

Президент Жовківської районної благодійної організації творчих та активних жовківчан «Розточани» (з 2006 року ).

Голова правління Жовківської районної організації Українського товариства пам’яток історії та культури (з 2010 року).

Член Української Асоціації письменників Західного регіону з 2006 року.

Член Української асоціації гідів з 2019 року.

Член Клубу редакторів України з 2018 року.

Учасниця мандрівного “Книжкового дворика”, який заснувала і організувала культурна діячка Люба Хомчак – керівник Громадської організації “Книжкова толока”.

Член Національної спілки журналістів України з 2022 року

1999-2007 рр. – редактор християнських часописів “Голос серця”, “Джерело життя”, “Духовне джерело”. З 2012 року – головний редактор часопису Жовківської районної державної адміністрації “Жовківський замок” і редактор церковного часопису «Апостольство молитви».

Впродовж грудня 2013 року та січня-лютого 2014 року – учасниця Майданівських подій. Автор 40 репортажів про Майданівські події для Інтернет-порталу «Моя Жовківщина». Дипломант конкурсу «Небесна сотня» у номінації «нарис» за твір «Вервиця в руках Небесної сотні», який проводив Луцький Європейський університет у березні 2014 року.

З початку війни на Сході України – організатор творчий поїздок з концертами до Захисників України в місця бойових дій та в заклади культури Донецької і Луганської областей. Засновник вокального ансамблю “Джерела Розточчя”.

Дипломант Міжнародного конкурсу «Коронація слова» за історичну повість “Волонтерка” про страшні події на Донбасі.

З 2011 року – головний редактор Інтернет-порталу  “Моя Жовківщина”.

Засновник і видавець літературно-мистецького та краєзнавчого часопису “Живоцвіт”, який виходив щомісячно впродовж 1999-2006 років.

 Автор 11 книг, в тому числі, «Історія пасажирського депо Львів», «Жовківщина: Історія, культура, туризм», «Свічадо Жовківського краю» (два видання), «Історія села Забір’я», “Богдан Хмельницький і Жовківщина”, десяти буклетів про Жовківщину. Автор збірок поезій «До Тебе, Господи, іду», «Сад душі моєї”, “Із полум’я любові”, двох ауді-дисків: читана поезія «Сад моєї душі» і авторських пісень «Я так люблю тебе, народе мій».

Друкувалася в Антології майданівських віршів “Небесна сотня”, «Осінь у камуфляжі», українсько-польському збірнику «Спільна поезія», у журналі українського товариства в Угорщині «Українське слово», літературно-художніх виданнях “Материнська молитва”,  “За чашкою кави”,  “Дебют-газета”, ”Усі мої думки тобі” тощо.

Дослідила походження 40 сіл Жовківського району, видала фотоальбоми “Культурна Жовківщина” і “Вишивана Жовківщина”.

Член Всеукраїнської асоціації Гідів. Автор більше 1000 екскурсій по Жовківщині та по Україні для офіційних делегацій та вільних груп.

Упорядник збірок поезій інших авторів – Галинки Верховинки (м.Верховина), Петра Гойди (м.Тернопіль), Ярослава Довганика (Жовківський р-н), Романа Федюка (Жовківський р-н), Богдана Бовшика (Жовківський р-н), Віктора Юрочка (м.Жовква), Ганни Михалевич (м.Жовква), Миколи Лупія (м.Рава-Руська), Стефанії Кулієвич (м.Рава-Руська), Євгена Маїка (м.Жовква), Романа Голубовича (м.Львів), Ірини Сайко (м.Жовква), Галини Годісь (Жовківський р-н), Любові Соломчак (Івано-Франківськ), Мирослава Бомби (м.Львів) тощо.

Протягом двадцяти років творчої та журналістської діяльності на Жовківщині організувала десятки щорічних фестивалів, про які вела репортажі на Інтернет-порталі «Моя Жовківщина», зокрема про наймасовіші: “Відкриття туристичного сезону “Жовківщина туристична”, “Гарбузова осінь”, “КнигоФест”, Фестиваль патріотичної пісні “Пісня для Героя”, з нагоди пам’яті Героя України Василя Сліпака, ряду літературно-мистецьких вечорів та культурно-мистецьких акцій, конференцій. Брала участь у творчих заходах і культурних подіях в Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Донецькій, Луганській, Полтавській, Запорізькій, Житомирській, Сумській, Київській, Чернігівській, Чернівецькій, Закарпатській, Волинській, Вінницькій, Хмельницькій, Полтавській, Черкаській областях, а також у Словенії, Швеції, Латвії, Польщі, Бельгії.

2013 року – організувала перший Всеукраїнський літературний конкурс імені Леся Мартовича, в якому взяло участь 220 учасників з усіх областей України та Німеччини. Провела 6 конкурсів в яких взяло участь більше двох тисяч учасників.

2014 року – на запрошення українського товариства у Словенії, виступила із творчим доробком у Спілці письменників та Спілці журналістів Словенії. Член Спілки українців у Словенії «Берегиня».

Учасниця благодійних творчих вечорів у Ніжині, Києві, Стрию, Львові, Чернівцях, Коростені, Миколаєві, Хмельницькому.

  2019 року — співорганізатор із Лілею Плахтій та Юлею Ометюх культурно-мистецьких та літературних фестивалів, зокрема, Першого Львівського обласного дитячого вокального конкурсу “Мрії збуваються”, приуроченого пам’яті Володимира Івасюка та ІІ Міжнародному фестивалі співаної поезії “Lviv Music&Poetry Wetk”, приуроченому 100-річчю Миколі Лукашу, ряду благодійних вечорів “Щаслива родина — успішна Україна” та концертів у Львові.

Продюсер концертів: “Великий Різдвяний концерт  американської співачки українського походження Заслуженої артистки України KRISTINA V і Народного артиста України Василя Зінкевича” та ряду концертів “З музикою в серці” – Народного артиста України Олега Кульчицького і переможниці пісенного фестивалю Юрмали ІРЕНИ.

У рідному селі Пили на Жовківщині разом з братом встановили пам’ятник Тарасу Шевченку з нагоди 200-ої річниці Великого Кобзаря.

З 26 лютий 2022 рік – волонтер Гуманітарного штабу Львівського Палацу мистецтв керівник «Канапкового батальйону Гуманітарного штабу.

З 1 квітня 2022 року – організатор Всеукраїнської акції «Книгозбірня за кордон» для українського читача.